Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace

Nemocnice na FIFEJDÁCH má dlouhou historii – v roce 2018 jsme oslavili již 170 let. Jsme největší městská nemocnice v Moravskoslezském kraji a zdravotní péči poskytujeme pro obyvatele Ostravy a širokého okolí. Se svými téměř 2000 zaměstnanci jsme významným a především stabilním zaměstnavatelem v rámci Moravskoslezského kraje.

Naši zdravotníci v odborných ambulancích ročně ošetří přes 244 000 pacientů a hospitalizováno je v průměru 25 000. Lékaři ročně provedou téměř 16 000 operací. Porodnice na Fifejdách se může pochlubit druhou největší mírou porodnosti v kraji. Máme několik unikátních pracovišť, např. jako jediní na Moravě máme centrum hyperbarické medicíny, která se využívá u případů otravy oxidem uhelnatým, náhlé hluchoty, popálenin a dalších. Najdete u nás specialisty dalších oborů, jako jsou chirurgie, ortopedie, neurologie, neurochirurgie, pediatrie, anesteziologie a mnoho jiných. Naše zaměstnance finančně podporujeme v dalším rozvoji dle potřeb jejich i zaměstnavatele. Vychováváme si tak sestry specialitky pro operační sály, jednotky intenzivní péče, fyzioterapeuty a jiné. U lékařů se pak jedná o nutné vzdělávání v rámci každého oboru, díky kterému po složení atestační zkoušky může pracovat bez dohledu staršího kolegy.

Léčebné centrum hyperbarické medicíny je jediným poskytovatelem této specializované zdravotní péče na území všech pěti moravských regionů. Nemocnice se trvale podílí na zvyšování kvality lékařské péče, zajištění důstojného zázemí pro personál nemocnice a zejména lepšího komfortu pro pacienty. Neustále se zvyšující úroveň a kvalita zdravotní péče o pacienty byla úspěšně potvrzena reakreditačním šetřením Spojené akreditační komise v listopadu 2019.

Seznam spolupracujících škol

Povolání u této společnosti

Praktická/všeobecná/detská sestra
Ošetřovatel
Sanitář
Farmaceut
Lékař

Kde nás najdete?

Nemocniční 898/20a, Ostrava