Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

Jsme kulturní a vzdělávací instituce Moravskoslezského kraje. Našim cílem je podpora a popularizace vědy, výzkumu a inovací. Usilujeme o rozvoj vzdělanosti v našem kraji i mimo něj a to nejen nákupem literatury napříč širokým spektrem vědních oborů, ale především prostřednictvím vzdělávacích programů pro školy i širokou veřejnost.

  • Prostřednictvím našich služeb podporujeme především studenty středního a vysokého školství. Studentům pomáháme s psaním seminárních, diplomových a jiných akademických prací, pořádáme kurzy kyberbezpečnosti, mediální gramotnosti a občas si i zašpásujeme s roboty.
  • Vzdělanost v našem regionu i mimo něj podporujeme nákupem odborné a populárně naučné literatury, kterou mají naši uživatelé k dispozici v tištěné nebo elektronické podobě. Usilujeme o zachování kulturního dědictví převodem vzácných dokumentů do digitalizované podoby.
  • Pořádáme kulturní a vzdělávací akce, výstavy, kurzy a besedy pro širokou veřejnost.

Myslíte si, že víte přesně jací lidé pracují v knihovně? Možná zboříme vaše stereotypní představy.

Představíme si tradiční, ale i netradiční profese, které stále častěji najdou v knihovně své uplatnění.

Co dělají a jaké znalosti musí mít lektoři, kteří na knihy v knihovně vlastně vůbec nesahají?

Co obnáší digitalizace vzácného dokumentu? Jak vypadá den pracovníků, jejichž hlavní činností je zajistit, aby každý čtenář dostal ten správný dokument?Povolání u této společnosti

Lektor
Specialista digitalizace
Knihovník

Kde nás najdete?

Prokešovo náměstí 1802/9, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava