Pivovar Koníček

V roce 2006 byl založen minipivovar Koníček sládkem Mojmírem Velkým, který po absolvování pivovarské školy a následné sladovnické štaci v nedalekém pivovaru v Nošovicích, si šel vlastní cestou a začal vařit pivo do svého malého nezávislého minipivovárku.

Pivovar se neustále rozšiřoval, jak se zvyšovala poptávka po Koníčkovém pivu, tak původní budova přestala kapacitně stačit, tak v roku 2009 byla ve vedlejší přilehlé  budově vybudována spilka a ležácký sklep, přičemž i kapacita várny byla navýšená na 500 l.

Zásadní rozšíření proběhlo v roku 2013, kdy se rozjela úplně nová výroba piva v moderním a kapacitně větším už pivovaru, kdy také došlo ke změně názvu firmy na: Pivovar Koníček s.r.o.

V roce 2015 pivovar dostavěl sklady a zprovoznil moderní stáčírnu. Pivovar dnes zaměstnává v letní špičce až 15 zaměstnanců, stabilně 10 osob. Roční výstav se pohybuje nyní okolo  9000hl piva za rok, část produkce míří i na Slovensko a do Polska.

V roce 2017 byl zřízen v nedalekém objektu bývalých jatek (resp. předválečném lihovaru) centrální zásobovací a distribuční sklad – Koníčkův dvůr.

V objektu, který nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí, byla otevřena prodejna Koňotéka, kde je možné si koupit veškerý sortiment piva, ale taktéž suvenýry a oblečení s motivy Pivovaru Koníček.

V květnu 2018 byla do dvora přemístěna původní varna pivovaru z roku 2006 a vznikl zde Minipivovárek Koňovárek.

Zde se je možné si objednat a pod dohledem sládka pivovaru uvařit své vlastní pivo. Minipivovárek slouží i k vývoji nových typů piv.

„Co nás čeká v dalších letech to nikdo neví, ale našim přáním je vařit pro vás stále pivo srdcem a nadšením.“

Povolání u této společnosti

Sládek
Sladovník
Závozník

Kde nás najdete?

Vojkovice 49, 739 51 Vojkovice