Úřad městského obvodu Ostrava – Jih

Ostrava-Jih je městský obvod statutárního města Ostravy nacházející se ve středu jeho moravské části.

Rozkládá se na území tří původních obcí – Zábřeh nad Odrou, Výškovice, Hrabůvka a tvoří ho ještě další dvě části – sídliště Dubina a Bělský Les. Zaujímá plochu 17 km2. V současné době charakterizován jako nejlidnatější území Ostravy a tím i jako jedno velké sídliště.

Počet obyvatel obvodu se pohybuje okolo čísla sto tisíc, což by jako samostatné město bylo sedmé největší v České republice.

Mnoho míst na území obvodu postupně dostává nový kabát. Rekonstruována byla část náměstí SNP v Zábřehu, obnovena byla hlavní budova Úřadu městského obvodu v Hrabůvce.

Na území obvodu je 19 základních škol a 29 mateřských škol, dále 16 středních škol a učilišť a jedna fakulta Vysoké školy báňské, technické univerzity. V obvodu jsou dvě základní umělecké školy.

Na mnohých místech v obvodu vyrostly další objekty občanské vybavenosti. Jedná se především o finanční úřad, peněžní ústavy, nákupní střediska a supermarkety, v tomto výčtu nesmí chybět nákupní středisko Avion Shopping park Ostrava, které je největším v Moravskoslezském kraji, ale i dětská a workoutová hřiště, jejichž počet pravidelně rozšiřují úspěšné projekty participativního rozpočtu.

V obvodu je známá Poliklinika v Hrabůvce, v sociální sféře dva domovy pro seniory a dva domy s pečovatelskou službou. Ve Výškovicích je od září roku 2007 otevřen Hospic sv. Lukáše. Dopravní spojení v rámci města Ostravy zabezpečuje autobusová a tramvajová doprava, která se neustále rozrůstá.

 

Kde nás najdete?

Horní 791/3, 700 30 Ostrava-jih