Vítkovice Cylinders, a.s.

Největší světový výrobce bezešvých ocelových lahví, tlakových nádrží, vysokotlakých akumulátorů a mlecích koulí.

Bezešvé ocelové láhve nacházejí uplatnění v mnoha oborech lidské činnosti a setkáváme se s nimi, dalo by se říci, v podstatě každý den. Jejich stěžejní využití je dnes v průmyslu, při svařování v ochranné atmosféře nebo při řezání kovů.

Dále se hojně uplatňují v automobilovém průmyslu při použití alternativních paliv jako je stlačený zemní plyn, tedy CNG.

Kromě toho se využívají i v medicinální technice, to znamená v nemocnicích a sanitkách.

Bezešvé ocelové lahve se používají i ve formě hasicích přístrojů na CO2, dýchacích přístrojů pro hasiče a v neposlední řadě najdeme tyto lahve i v každé restauraci a hospodě, protože bez nich nelze načepovat pivo, ani kolu.

Mimoto se s nimi můžeme setkat i v laboratořích, kde se používají na uchování zemního plynu a v řadě zemí jako takzvané virtuální plynovody, nebo trailery, když je potřeba přepravit plyn z jednoho místa na druhé.

Kromě ocelových tlakových lahví, které tvoří zhruba 80 % produkce VÍTKOVICE CYLINDERS, firma také produkuje mlecí tělesa, která se používají zejména v dolech.

Je to běžná ocelová válcovaná kulička, která se vloží do mlýna.

Díky ní lze rozemlít například vápenec na jemný prášek.Vzhledem k tomu, že Česká republika je v oblasti tlakových lahví i mlecích těles poměrně malým trhem, většina produkce VÍTKOVICE CYLINDERS směřuje do zahraničí.

Podíl exportu dosahuje zhruba 90 % produkce a dodáváme v podstatě do celého světa, včetně celé Jižní Ameriky, Střední Ameriky, Mexika, dále do Austrálie, do zemí bývalého Sovětského svazu, a to i Litvy a Běloruska. Důležitým trhem jsou i severské státy jako je Norsko, Finsko či Velká Británie.


Seznam spolupracujících škol

Povolání u této společnosti

Obráběč
Pilař
Lakýrník
Lisař
Kontrolor
Elektrikář

Kde nás najdete?

Vítkovice 3041, 703 00 Ostrava