VŠB – Technická univerzita Ostrava

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava studuje téměř 12 000 studentů v bakalářských, navazujících magisterských i doktorských studijních programech. Už více než 170 let se podílíme na technickém, ekonomickém a přírodovědném vzdělávání lidí nejen z České republiky. VŠB – Technická univerzita Ostrava patří mezi přední české a evropské univerzity, které produkují základní i aplikovaný výzkum a zajišťují potřebný poradenský, konzultační a expertní servis firmám i jednotlivcům.

Kampus VŠB-TUO patří k největším ve střední Evropě. Poskytuje studentům rozsáhlé zázemí pro studium, ubytování i sportovní a volnočasové aktivity. Součástí kampusu je také IT4Innovations národní superpočítačové centrum, které nedávno spustilo již třetí superpočítač Barbora, na němž mohou pracovat i studenti.
Univerzita patří ke špičkám v oblasti vědy a výzkumu. Soustředí se na informační technologie, nové materiály, konstrukce, energetiku, ekologii. Věnuje se ale i bezpečnostnímu výzkumu, konkurenceschopnému strojírenství, rozhodování a modelování ekonomických a finančních procesů. Je centrem 3D tisku v České republice a podílí se na výzkumu umělé inteligence a robotiky.

Vzdělávácí exkurze

Automotive
Bezpečnost a ochrana ŽP
Doprava
Energetika
IT
Metalurgie
Obchod a marketing
Přírodní vědy
Stavebnictví a architektura
Strojírenství
Těžba a zpracování surovin

Kde nás najdete?

17. listopadu 2172/15, 708 00 Ostrava